MODEL 86ST125H-3508A
SHANGHAI DAITTO MACHINERY CO.,LTD
Contact Now
MODEL 86ST125H-3508A
Brand Name : DAITTO
Model Number : 86ST125H-3508A
Place of Origin : China
MOQ : 50
Contact Now
PRODUCT DESCRIPTION
Stepper motors are motion systems allowing to have a high positioning precision.
Permanent magnet and hybrid technologies are used to provide a full range of solutions.
ITEM SPECIFICATION
Size 86 mm
Rated Voltage 5.95 V
Current/Phase 3.5 A
Resistance/Phase 1.7 Ω
Inductance/Phase 6.3 mH
Holding Torque 9.5 Kg.cm
Rotor Inertia 4000 g-cm²
Weight 3.9 Kg
Number of Leads 8 n°
Length 125 mm