Motor 86S94-2808A
SHANGHAI DAITTO MACHINERY CO.,LTD
Contact Now
Motor 86S94-2808A
Brand Name : DAITTO
Model Number : 86S94-2808A
Place of Origin : CHINA
MOQ : 50
Contact Now
Motor 86S94-2808A
PRODUCT DESCRIPTION
Stepper motors are motion systems allowing to have a high positioning precision.
Permanent magnet and hybrid technologies are used to provide a full range of solutions.
ITEM SPECIFICATION
Size 86 mm
Rated Voltage 2.54 V
Current/Phase 3.92 A
Resistance/Phase 0.85 Ω
Inductance/Phase 7.7 mH
Holding Torque 4.8 Nm
Rotor Inertia 1200 g-cm²
Weight 2.4 Kg
Number of Leads 8 n°
Length 94 mm